Hârtie igienică

76 produse

  • Un pachet ambalat în plastic, conținând douăsprezece role Papernet Hârtie igienică cu tehnologia Dissolve Tech 416162, cu inscripția „Dissolve Tech” și numărul de produs 416162. Pe ambalaj sunt evidențiate caracteristici precum dizolvarea rapidă, certificarea ecologică și un cod QR pentru informații suplimentare despre tehnologia Dissolve Tech.
    Până la 35% reducere
    Furnizor:
    Sofidel Germany GmbH

    Papernet Hârtie igienică cu tehnologia Dissolve Tech | Pachet (12 role)

    Preț normal 143,04 RON
    Preț redus 143,04 RON Preț normal 220,06 RON
  • Hârtia igienică Scott® Essential™ de la Kimberly-Clark GmbH conține 8 pachete, fiecare cu câte 8 role mici, în total 64 de role cu 350 de foi pe rolă. Pe partea din față a ambalajului este ilustrată o rolă, iar ambalajul pune în evidență marca și cantitățile.
    Furnizor:
    Kimberly-Clark GmbH

    Hârtie igienică Scott® Essential ™ - rulouri mici / alb - 8 pachete x 8 rulouri mici x 350 foi de țesut de toaletă | Carton (8 colete)

    Preț normal 212,22 RON
    Preț redus 212,22 RON Preț normal 212,22 RON
  • O cutie de hârtie igienică Kleenex® de la Kimberly-Clark GmbH conține 6 pachete, fiecare cu câte 4 role albe (160 de foi/rolă); hârtie igienică premium pentru un confort maxim.
    Furnizor:
    Kimberly-Clark GmbH

    Rulouri de hârtie igienică Kleenex® - Rulouri mici / alb / 160 SC - 6 pachete x 4 role mici x 160 Fișe de țesut de toaletă | Carton (6 colete)

    Doar 1 rămas
    Preț normal 163,74 RON
    Preț redus 163,74 RON Preț normal 163,74 RON
  • Ambalajul pentru Tork SmartOne® 472193 Mini Hârtie igienică Advanced T9 cu două straturi, produs de TORK – Essity Professional Hygiene Germany GmbH, conține douăsprezece role. Designul albastru-alb evidențiază sistemul igienic de extragere a unei singure foi, menit să reducă consumul de hârtie igienică, și prezintă în mod clar informațiile despre produs și imaginile rolelor.
    Furnizor:
    TORK - Essity Professional Hygiene Germany GmbH

    TORK SMARTONE® 472193 Mini Paper igienică Advanced T9 2-LAGIG | Carton (12 roluri)

    Preț normal 224,70 RON
    Preț redus 224,70 RON Preț normal 224,70 RON
  • Un pachet de hârtie igienică Tork 110883, rolă mică, extra moale, Advanced T4, cu 3 straturi, este prezentat într-un ambalaj albastru-alb cu simboluri pentru bărbați și femei, pentru a indica faptul că este potrivit pentru toți utilizatorii. Acest pachet de la TORK – Essity Professional Hygiene Germany GmbH oferă confort maxim grație rolelor sale avansate de hârtie igienică.
    Furnizor:
    TORK - Essity Professional Hygiene Germany GmbH

    TORK 110883 Hârtie de toaletă cu rolă MOUTĂ ALTA Avansată T4 3-Layer | Carton (70 de rulouri)

    Preț normal 223,63 RON
    Preț redus 223,63 RON Preț normal 223,63 RON
  • În imagine se vede un pachet de hârtie igienică Tork 110792, role mici, Advanced T4, cu 3 straturi. Ambalajul este în culorile albastru și alb și este prevăzut cu simboluri care reprezintă igiena și sustenabilitatea. Pe ambalaj se vede codul produsului „11 07 92”.
    Furnizor:
    TORK - Essity Professional Hygiene Germany GmbH

    Tork 110792 Hârtie igienică moale cu rolă avansată T4 3-LAGIG | Carton (70 de rulouri)

    Doar 15 rămas
    Preț normal 216,80 RON
    Preț redus 216,80 RON Preț normal 216,80 RON
  • O cutie de hârtie igienică Tork 110782, extra moale, în role mici, din gama Advanced T4, conține 30 de role. Ambalajul este predominant în culorile albastru și alb și indică faptul că este un produs destinat băii prin simbolurile unui bărbat și ale unei femei. Pe etichetă scrie „hârtie igienică cu 3 straturi, extra moale”, ceea ce garantează atât confortul, cât și calitatea.
    Furnizor:
    TORK - Essity Professional Hygiene Germany GmbH

    TORK 110782 Hârtie de toaletă cu roluri mici în plus Avansate T4 3-LAGIGIG | Carton (30 de roluri)

    Preț normal 152,91 RON
    Preț redus 152,91 RON Preț normal 152,91 RON
  • Este expus un pachet Papernet Hârtie igienică produsă de Sofidel Germany GmbH, care conține opt role cu două straturi. Ambalajul, în mare parte alb, prezintă un accent albastru, precum și Papernet-Logo-ul și numărul de produs 416618.
    Până la 35% reducere
    Furnizor:
    Sofidel Germany GmbH

    Papernet Hârtie igienică 416618, 8 roluri, 2-straturi

    Preț normal De la 24,53 RON
    Preț redus De la 24,53 RON Preț normal 37,76 RON
  • Hârtie igienică CWS Supersoft | Cutie (64 role)
    Furnizor:
    CWS

    Hârtie igienică CWS Supersoft | Cutie (64 role)

    Preț normal 175,95 RON
    Preț redus 175,95 RON Preț normal 175,95 RON
  • Hartie igienica NORD MAXI JUMBO, 2 straturi, 380 coli, 6 role | Cutie (1 pachet)
    Până la 13% reducere
    Furnizor:
    CUP UP d.o.o.

    Hartie igienica NORD MAXI JUMBO, 2 straturi, 380 coli, 6 role | Cutie (1 pachet)

    Preț normal 94,46 RON
    Preț redus 94,46 RON Preț normal 108,59 RON
  • Un alb Papernet Distribuitorul de role mici Dual Topa de la Sofidel Germany GmbH este fabricat din plastic antibacterian. Pe partea din față poartă logo-ul mărcii și inscripția „Tehnologia Defend Tech”, iar o rolă de hârtie igienică este eliberată parțial din fanta de distribuție.
    Până la 35% reducere
    Furnizor:
    Sofidel Germany GmbH

    Papernet Ghid dublu topa mic cu role până la max. Ø Aprox. 12.7cm, 150x150x260 alb | Pachet (1 bucată)

    Doar 5 rămas
    Preț normal 176,27 RON
    Preț redus 176,27 RON Preț normal 271,15 RON
  • O cutie de hârtie igienică Scott® Control™ de la Kimberly-Clark GmbH conține 6 role albe (fiecare de 314 m, 1280 de foi/rolă) cu sistem de desfășurare central și o etichetă cu informații despre produs și mențiunea „6 x” evidențiată cu albastru.
    Furnizor:
    Kimberly-Clark GmbH

    Hârtie igienică Scott® Control ™ - Eliminare centrală / Alb / 314m - 6 Roluri x 1280 Foi de țesut de toaletă | Carton (6 roluri)

    Preț normal 247,79 RON
    Preț redus 247,79 RON Preț normal 247,79 RON
  • Hârtie igienică Scott® Control™ de la Kimberly-Clark GmbH: 36 de pachete a câte 250 de foi albe individuale, sistem igienic cu foi individuale, branding albastru, stivuite în fața cutiei de carton.
    Furnizor:
    Kimberly-Clark GmbH

    Hârtie igienică Scott® Control ™ - Foaie unică Leafsytem / Alb - 36 Pachete x 250 Foi de țesut de toaletă | Carton (36 de pachete)

    Doar 18 rămas
    Preț normal 362,99 RON
    Preț redus 362,99 RON Preț normal 362,99 RON
  • Este prezentat un pachet mare de role de hârtie igienică Kleenex® de la Kimberly-Clark GmbH (8 pachete a câte 9 role mici albe, fiecare conținând 195 de foi), alături de o imagine în prim-plan a unei singure role din pachet.
    Furnizor:
    Kimberly-Clark GmbH

    Rulouri de hârtie igienică Kleenex® - rulouri mici / alb - 8 pachete x 9 rulouri mici x 195 foi de țesut de toaletă | Carton (8 colete)

    Preț normal 521,24 RON
    Preț redus 521,24 RON Preț normal 521,24 RON
  • O cutie cu 12 role de hârtie igienică Tork 120377 Natur Mini Jumbo Advanced T2, ambalată în plastic transparent și prevăzută cu o etichetă albastră și albă cu simboluri ale produsului, este fabricată din fibre reciclate. Ca parte a mărcii Essity Professional Hygiene Germany GmbH, această hârtie igienică este compatibilă cu distribuitoarele Tork și oferă soluții practice pentru toaletă.
    Furnizor:
    TORK - Essity Professional Hygiene Germany GmbH

    TORK 120377 NATURA MINI JUMBO Hârtie igienică Advanced T2 2-LAGIG | Carton (12 roluri)

    Preț normal 172,11 RON
    Preț redus 172,11 RON Preț normal 172,11 RON

Hârtie igienică pentru uz profesional

Hârtia igienică face parte din dotarea de bază a spațiilor sanitare din întreprinderi, instituții medicale, instituții de învățământ și clădiri publice. Fiind un produs clasic de igienă, aprovizionarea fiabilă cu hârtie igienică este esențială pentru curățenie, confort și buna desfășurare a activității zilnice. Hârtia igienică contribuie la respectarea consecventă a standardelor de igienă de bază.

În toaletele foarte frecventate, rentabilitatea, intervalele de reumplere și compatibilitatea cu distribuitoarele sunt criterii importante. Hârtia igienică este disponibilă în diferite grosimi, dimensiuni de role și variante. Astfel, selecția poate fi adaptată în mod specific la fluxul de vizitatori și la condițiile spațiale. De asemenea, aspecte precum lungimea rolei, numărul de foi și diametrul tubului interior joacă un rol important.

Prin utilizarea unor sisteme de distribuire adaptate, hârtia igienică poate fi preluată în mod controlat. Acest lucru reduce vârfurile de consum și sprijină o aprovizionare planificabilă. Hârtia igienică este astfel o componentă integrantă a conceptelor sanitare structurate și contribuie la o impresie generală îngrijită.


Hârtie igienică pentru cerințe diverse

Hârtia igienică este disponibilă în numeroase variante și poate fi concepută, în funcție de necesități, cu mai multe straturi, cu absorbție sporită sau pentru sisteme de distribuire cu role mari. În cadrul soluțiilor moderne de hârtie igienică, alegerea produsului potrivit influențează atât confortul, cât și rentabilitatea în zona sanitară.

Caracteristicile tipice ale hârtiei igienice sunt:

  • număr diferit de straturi
  • dimensiuni diferite ale rolelor
  • compatibilitate cu distribuitoarele standard și cele pentru role mari
  • rezistență bună la rupere
  • adaptat la frecvența ridicată a vizitatorilor

În sortiment se regăsește, printre altele, Papernet hârtie igienică 401977, cu 3 straturi, concepută pentru un raport echilibrat între confort și consum. Hârtia igienică Altruan, cu 3 straturi, albă, oferă o soluție fiabilă pentru utilizarea zilnică. Hârtia igienică Papernet cu tehnologie Bio Tech, 407576, este potrivită pentru conceptele sanitare moderne cu cerințe speciale.

Hârtia igienică trebuie aleasă în funcție de sistemul de distribuție respectiv, pentru a asigura o utilizare fără probleme. O selecție coordonată susține procesele eficiente de reumplere și contribuie la un consum uniform.


Hârtia igienică moale în utilizarea practică

Hârtia igienică moale contribuie în mod semnificativ la confortul de utilizare și este utilizată în special în zonele cu cerințe ridicate de calitate. Prin combinația dintre igienă și îngrijire, aceasta susține o utilizare plăcută și, în același timp, funcțională în zona sanitară. Datorită structurii moi a suprafeței, utilizarea rămâne confortabilă, menținându-se în același timp stabilitatea necesară.

La depozitare, trebuie să se asigure condiții de depozitare uscate și curate. Hârtia igienică trebuie păstrată la adăpost de umiditate pentru a-și păstra structura. În combinație cu Sistemele de distribuire îmbunătățesc și mai mult igiena și reduc la minimum contactul direct cu rolele de schimb.

Alegerea grosimii potrivite a stratului depinde de nivelul de confort dorit și de cantitatea de consum prevăzută. O alegere bine gândită contribuie la asigurarea pe termen lung atât a satisfacției utilizatorilor, cât și a rentabilității.


Hârtie igienică în cadrul unui concept sanitar bine gândit

Hârtia igienică este o componentă centrală a unui concept sanitar bine gândit. Aceasta permite o utilizare sigură pe principiul de unică folosință și contribuie la menținerea unui mediu curat. Hârtia igienică poate fi combinată în mod optim cu soluții de distribuire adecvate, pentru a evita contactul direct cu rolele de rezervă.

Hârtia igienică contribuie la respectarea normelor de igienă din cadrul întreprinderii și susține o separare clară între materialele de consum și mediul înconjurător. În special în zonele sensibile, disponibilitatea continuă a hârtiei igienice este esențială pentru a evita întreruperile în desfășurarea activității.

Pentru un concept sanitar holistic, următoarele categorii de produse complementare pot fi utile:

Mizați pe soluții coordonate pentru zone sanitare structurate și curate. Hârtia igienică pentru toaletă constituie o bază fiabilă pentru o toaletă echipată profesional, cu standarde de igienă clar definite.

Câte straturi de hârtie igienică sunt ideale pentru utilizarea zilnică?

Hârtia igienică cu trei sau patru straturi este ideală pentru utilizarea de zi cu zi, deoarece oferă un echilibru bun de confort, catifelare și absorbție.

De ce este importantă hârtia igienică ecologică?

Hârtia igienică ecologică reduce consumul de resurse naturale, promovează reciclarea și ajută la protejarea mediului.

Din ce este făcută hârtia igienică?

Hârtia igienică este fabricată în principal din pastă derivată din fibre de lemn sau hârtie reciclată. Celuloza oferă moliciune și rezistență, în timp ce hârtia reciclată este o alternativă ecologică care reduce consumul de resurse. Unele variante combină ambele materiale pentru a oferi un echilibru bun între confort și durabilitate.

Cât durează un pachet de hârtie igienică?

Aceasta depinde de numărul de role, de numărul de foi per rolă și de uz casnic, dar în medie poate dura câteva săptămâni.